Ознака: Љупчо Палевски

Вести

Љупчо Палевски – Палчо од непознати лица нападнат пред неговата куќа

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски се бори за живот на приватна клиника во Скопје по брутален физички напад кој се случил вчера. На Фејсбук се појави слика […]

Избор на уредникот

Разочаран сум од денешниов протест. Си заминав уште на говорот на Љупчо Палевски

Јас морам искрено да го кажам следново: Како искрен патриот кој нема апсолутно никаква скриена намера,кого не го интересира популарност кај дијаспората за да може потоа да влече пари од […]

Избор на уредникот

Палевски: Браво Заев мочко струмички

Љупчо Палевски објави видео од вечерашново тепање на народот пред Собранието на РМ на својот фејбук профил. На видеото се гледа бруталноста на нападод врз мирољубивиот народ. Се гледаат топовски […]

Македонија Политички партии

Дали Мицковски ќе биде херојски соучесник во предавството на Македонија?

Поминува речиси една недела од кога Зоран Заев во својство на претседател на Владата на Република Македонија обзнани дека името ќе биде променето во Северна Македонија за севкупна употреба, со […]