Ознака: Benitez

Меѓународен фудбал

Бенитез фаворит за тренерското место во Челзи

Скај Спортс објави дека Рафа Бенитез е човекот кој е првата опција на Челзи за замена за Роберто Ди Матео, кој ја загуби работата неколку часа по вчерашниот пораз од Јувентус. […]