Ознака: di matteo

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Јувентус – Челзи

Јувентус беше домаќин на актуелниот европски шампион Челзи на својот стадион во Торино вчера, од каде сините заминаа поразени со резултат од 3-0. Сите очекувавме да гледаме тежок натпревар, но се чини […]