Ознака: H&M

Вести

H&M собирал податоци за вработените, казнет со 35,3 милиони евра

Германскиот омбудсман го казни со 35,3 милиони евра шведскиот моден синџир H&M, бидејќи менаџерите се мешале во приватните животи на вработените со собирање податоци, како на пример верски уверувања и […]

Мода

Фустани од H&M за оваа сезона

Иако овој моден бренд е познат по разиграноста со боите, сепак оваа сезона се одлучи за поедноставни, темни фустни, кои сепак ќе зрачат со сексипил. Погледнете што ни носи H&M […]

Мода

Чанти од H&M

Овие чанти на модниот бренд H&M се веќе апсолутен хит. Одлични се за есен и зима и лесни за комбинирање. Едноставни, практични но истовремено ќе внесат мала промена во вашиот […]