Ознака: makfax

Кошарка

МЗТ гостува во Куманово

Со натпреварите од второто коло, во сабота, ќе продолжат возбудувањата во кошаркарската Суперлига.Најпривлечниот натпревар ќе го одиграат Куманово и актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром. Дуелот ќе биде реприза на финалниот […]