Ознака: „Proud“

Сцена

Кога Тијана Дапчевиќ ја пее „Proud“ – Тамара Тодевска горда на сестра ѝ за изведбата на Беовизија

Викендов во Србија се одржуваше Беовизија, а во саботата Тијана Дапчевиќ настапи со извонредна изведба на Proud. Тамара Тодевска воодушевува каде и да настапи со евровизиската песна Proud, а викендов […]

Сцена

По многуте коментари за евровизиската „Proud“ се огласи Тамара и има нешто да каже за возврат

„Proud“, евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај, наиде на доста позитивни реакции од јавноста. Сепак, не би било нормално да […]