Ознака: Tahoe

Занимливости

Американскиот гигант повлекува 638.000 возила поради дефект на сензорот за брзина

Возилата се повлекуваат поради можниот дефект на сензорот за брзина на пневматикот кој може да предизвика ненамерно кочење, соопштија денеска од компанијата. Ова се однесува на автомобилите Chevrolet Suburban, Tahoe, […]