Ознака: UV10

Вести

МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ се движи кон Македонија

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Особено Долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, попладне во […]