Ознака: UV9

Вести

Сончево и многу топло време, УВ индексот 9 – во петок нова промена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен, ветер од северен правец. Максималните температура во интервал од 30 до 37 степени, а […]