Ознака: Volkswagen

Издвојуваме

Групацијата Volkswagen ја презема водечката позиција во светот

Со појавувањето на трговските бариери во САД, Тојота ја загуби првата позиција во глобалната продажба, а лидерската позиција со рекордни испораки ја презема Групацијата VolkswagenТојота ја загуби титулата најпродаван производител […]

Автомобилизам

Со капацитет од седум седишта Atlas е најголемиот модел на Volkswagen

По прилично голема кампања за загревање, Volkswagen конечно го покажа новиот Atlas со три реда седишта.За разлика од Tiguan и Touareg, кои се произведуваат во Мексико и Европа, Atlas е […]

Автомобилизам

Светска премиера во Женева: брендот Volkswagen Комерцијални возила го претставува концепт возилото e-Co-Motion

Возилото со електричен погон, кое е наменето за иднината, ќе разнесува стока низ град со нула емисија на штетни гасови.   Глобалниот тренд на големите градови, кои имаа 10, 15 или […]