Ознака: WizzAir

Свет

Директорот на WizzAir: Уживајте уште малку во евтините авиобилети

Основачот на нискобуџетната авиокомпанија WizzAir, Џозеф Варадхи, ги советува клиентите да уживаат во ниските цени на билетите бидејќи нема долго да бидат ефтини. На конференцијата во Виена изјави дека очекува […]