ТАЈНАТА НА ВИТАТА ЛИНИЈА! Храна кога помага во согорување на мастите

Loading...

Храната богата со рехрамбени влакна го забрзува варењето, ги решава проблемите со столицата и помага во согорувањето на масните наслаги.Сливи
Да, сливите се врвен извор на прехрамбени влакна, кои го стабилизираат варењето. Содржат и некои антиоксиданси кои се важни сојузници во борба со дијабетесот, дебелеењето и срцевите заболувања.
Јадете свежи плодови како меѓуоброк, или додадете ги во јогурт или смуди.
Зелка
Зелката е една од најздравите намирници кои можете да ги ставите во својата чинија. Преполна е со прехрамбени влакна, кои го намалуваат холестеролот и ја забрзуваат работата на метаболизмот.
Грав
Овој извор на белковини и прехрамбени влакна, прави чуда за варењето во лето. Богат е со железо и магнезиум, кои ги опуштаат мускулите по вежбање или пливање на одмор.Сливи
Да, сливите се врвен извор на прехрамбени влакна, кои го стабилизираат варењето. Содржат и некои антиоксиданси кои с

loading...