Македонија насилно стана ДВОЈАЗИЧНА. Законот испратен во СЛУЖБЕН ВЕСНИК

Loading...

Насилието продолжува. Нема закон. Се се може кога те чуваат кордони полиција и кога користиш сила, брутална сила против голорак народ. Ама… се додека да му зоврие преку глава на тој народ. Таљат Џафери, некогашниот дезертер од ЈНА, па дезертер од АРМ, па насилно заседнат во парламентарната претседателска фотеља (без потребно мнозинство) го испратил законот за ДВОЈАЗИЧНОСТ без потписот на Иванов на објавување. Си тера „агенда“. 
Иванов никаде го нема во последно време. Нешто се случи што ние не знаеме. ДПМНЕ лута, еден ден сака избори, друг ден најавува бојкот… и само ја зголемува конфузијата кај МАКЕДОНЦИТЕ. А државата пред очи наши и забрзано го менува ликот по теркот на ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА.
Се разбира Заев не е тука, ко што на времето Груевски не беше тука кога имаше амнестии, насилија и слично. Како што можам да видам се е исто. Здружено сите против Македонија. Удрете. 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...