ТАТКО ОСТАВИЛ 15-МЕСЕЧНИ БЛИЗНАЧКИ ВО АВТОМОБИЛ: Откако се досетил што сторил, дотрчал до нив и…

Петнаесетмесечни близначки починале во САД од изложеност на висока температура бидејќи татко им ги оставил во автомобил на сонце, пренесе мрежата Еј-Би-Си.„Аса Норт, таткото на настраданите бебиња, е уапсен под обвинение за двојно убиство од небрежност“ – изјави полицискиот портпарол во градот Каролтон, околу 80 километри оддалечен од Атланта, во државата Џорџија.
Полицијата доби повик да интервенира. Полицајците на самото место го затекнале таткото како во околниот базен се обидува да ги разлади децата, но по итното префрлување во болница лекарите само констатирале смрт на близначките, пренесе портпаролот на полицијата.
Полицијата уште соопшти дека случајот ќе биде воден како „смрт во прегреан автомобил“, а дека сѐ уште треба официјално да биде утврдена причината за смртта на близначките.
Во местото каде се случила трагедијата, температурата била повисока од 30 степени Целзиусови.„Аса Норт, таткото на настраданите бебиња, е уапсен под обвинение за двојно убиство од небрежност“ – изјави полицискиот портпарол во гр

Пронајдете не на следниве мрежи: