Телата на загинатите патници на Судска медицина

Јавното обвинителство на Република Македонија информира за најновите детали по синоќешната авионска трагедија во која животот го загубија 6 лица.-Увидните екипи кои се наоѓаат на местото каде вчера во попладневните часови се урна авион ги пронајдоа сите шест тела од починатите патници. Станува збор за пет мажи и една жена. Телата се подготвени за пренесување во Институтот за судска медицина каде што во наредниот период по налог на Јавен обвинител  ќе следи постапка за идентификација, соопштуваат тие.-Увидните екипи кои се наоѓаат на местото каде вчера во попладневните часови се урна авион ги пронајдоа сите шест тела од починатите патници. Стану

Пронајдете не на следниве мрежи: