ТЕПАЧКА И ПУКОТНИЦИ во Света Петка

Вчера околу 19,10 часот во скопското село Света Петка дошло до нарушување на јавниот ред и мир во што учествувале А.С.(41) и З.С.(29) од една и А.Џ.(26) и Е.Џ.(19) од друга страна. Во тепачката освен тврди предмети било употребено и огнено оружје.З.С. се здобил со прострелна повреда на десна подколеница, а со телесни повреди се здобил и А.С. по што истите биле пренесени во ГОБ„Св.Наум Охридски“, додека во Ургентниот центар во Скопје бил донесен А.Џ. кој се здобил со тешка телесна повреда во пределот на главата, поточно скршеница на череп, по што бил задржан на лекување.
На местото на настанот бил извршен увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.З.С. се здобил со прострелна повреда на десна подколеница, а со телесни повреди се здобил и А.С. по што истите биле пренесени во ГОБ„Св.Наум

Пронајдете не на следниве мрежи: