Терористички напад во Ерусалим

Тројца Израелци се повредени откако напаѓачи отворил оган врз полицајци во близина на светилиште во Ерусалим.Полицијата соопшти дека тројца напаѓачи биле убиени по пукотниците.
Двајца од повредените Израелци се наоѓаат во критична состојба.
Од минатата година во Израел има бран на напади со огнено оружје, ножеви и напади со автомобили од страна на Палестинците и Израелските Арапи.Полицијата соопшти дека тројца напаѓачи биле убиени по пукотниците.
Двајца од повредените Израелци се наоѓаат во критична состојба.

Пронајдете не на следниве мрежи: