Тешка сообраќајка: Автомобил се преврте на патот Подгорица-Цетиње

Loading...

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера на патот Подгорица-Цетиње загина едно лице, а двајца се повредени, соопшти црногорската полиција.Момчето Б.Д. загинало околу 16:15 часот кога изгубило контрола над своето возило кое поради лизгавиот пат се превртело на патот.
Во колата била и неговата сопруга која е тешко повредена.Момчето Б.Д. загинало околу 16:15 часот кога изгубило контрола над своето возило кое поради лизгавиот пат се превртело на патот.
Во колата

loading...