Тешка сообраќајна несреќа во скопско Сопиште

Loading...

Во скопското село Сопиште вчера во 20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пасат“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.Б.(38) и патничко возило „ауди“ со скопски регистерски таблици управувано од С.Т.(20), и двајцата од Скопје.Во незгодата со телесни повреди се здобил учесникот Д.Б. на кој во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ му биле констатирани телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.Во незгодата со телесни повреди се здобил учесникот Д.Б. на кој во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ му биле констатирани теле

loading...