Тиаго Силва се договори со Барселона

Според неофицијалните информации, се вели дека дефанзивецот на ПСЖ, бразилецот Тиаго Силва ги договорил условите со екипата на Барселона.
Каталонски „Спорт“ пренесува дека Барселона ги договорила условите на Тиаго Силва и дека бразилецот е подготвен да се откаже од 2 милиони евра по сезона и да прифати 5 милиони евра по сезона за да се пресели во тимот од Каталонија.
Се чини дека проблем во моментов претставува тоа што бразилецот има уште четири години договор со ПСЖ па Барселона ќе мора сега да се договори и со тимот од Франција.
За ангажманот на Тиаго Силва, францускиот шампион одвои дури 42 милиони евра, па се претпоставува дека Барселона би морала да плати околу 60 милиони евра обештетување за бразилецот.Според неофицијалните информации, се вели дека дефанзивецот на ПСЖ, бразилецот Тиаго Силва ги договорил условите со ек

Пронајдете не на следниве мрежи: