ТИБЕТСКИ ЛЕК СТАР 5000 ГОДИНИ: Смеете да го користите САМО еднаш во 5 години

Loading...

Прелистувајќи ги старите книги, еден тибетански монах наишол на неверојатен рецепт кој е стар цели 5000 години. Ќе ви помогне во лечењето и одржувањето на здравјето, но неопходно е да бидете многу внимателни со него.Многу е јак и може да има контра ефекти доколку не ги применувате препорачаните дози.
Главна состојка на рецептот е лукот. Благодарение на состојката наречена алицин, лукот има силно антибактериско дејство и е одлична помош во борбата против габите, паразитите, па дури и вирусите.
При консумирањето воопшто нема да го чувствувате, но тој ќе има речиси магично дејство на организмот.
Лекот се прави со само две состојки. Потрбни ви се 350g лук и 200ml 95% алкохол или рум. Доколку се одлучите за алкохолот внимавајте на неговите состојки. Не смее да содржи метанол или бензалконијум хлорид.

Одвојте го лукот и истолчете го. Помешајте го со алкохолот и ставете го во стаклена тегла која предходно добро сте ја измиле и дезинфицирале во рерна на 200 степени. По 10 дена процедете ја смесата и вратете ја во теглата. Оставете ја во фрижидер на отстои неколку дена и потоа започнете со консумирање.
Оваа лековита смеса се пие само 12 дена и тоа, се ставаат неколку капки во чаша вода пред појадокот, ручекот и вечерата.
Првиот ден ставете една капка наутро пред појадокот, две капки пред ручекот и три капки пред вечерата. Лекот се консумира на секои 5 години и не порано.
Во табелата на следната страна го имате точниот број на капки кои треба да ги ставате во текот на 12-те дена, пред појадокот, ручекот и вечерата.

 
Се верува дека овој лек помага во лекувањето на многу болести како:
артеросклерозата,
болестите на белите дробови,
импотенцијата,
воспаление на синусите,
високиот крвен притисок,
артритисот,
реумата,
хемороидите
високата телесна тежина затоа што го забрзува метаболизмот
ги  регулира проблемите со видот и слухот.
Многу е јак и може да има контра ефекти доколку не ги применувате препорачаните дози.
Главна состојка на рецептот е лукот. Благодарение на

loading...
Loading...