Тие се НАЈГОЛЕМИТЕ ШВЕЛЕРИ и ЗАВОДНИЦИ во зодијакот, но сепак можете да ги ЗАДРЖИТЕ покрај себе и тоа на ОВОЈ начин!

Loading...

Дознајте во кој хороскопски знак се кријат најголемите заводници и најдобри  љубовници и како тотално ги уништите…Рак
Као  најемотивен и најчувствителен знак во зодијакот, на Ракот му е потребен нежен допир и  длабока емоционална поврзаност со  својот партнер. Ја ценат грижливоста и  ќе забележат доколку  правите добри дела за другите. Тие се прдани љубовници, а сексот со нив е одличен бидејќи тие уживаат во истражувањето… но доколку ја изневерите нивната доверба подготвени се на жестока одмазда.
Како да ги заведете?
Ракот можете најдобро да го заведете со романтично но и спонтано заведување во опуштена атмосфера. Посебно ќе им се допадне доколку девојката која плени со интелигенција и  настапува искрено и без манипулирања. Интересно  е тоа што ги привлекуваат девојки во спортско издание, патики и  атлетски маички кои дискретно го наговестуваат  згодното тело, отколку нафурана девојка во скапи крпчиња и  штикли.
Скорпија
Најсексуален од сите хороскопски знаци во зодијакот. На Скорпиите не им е непозната манипулацијата и искористувањето на ругите во цел на задоволување на нивните монструозни сексуални апетити. Имаат хипнотизирачка привлечност во физичка смисла и одлични се во кревет. Единствен проблем м оже да биде нивната неспособност да ги спојат емоциите во цела приказна. Но, кој знае… можеби баш вам ќе ви се посреќи.
Како да ги заведете?
Многу е тешко да заведете Скорпија, со оглед на тоа дека поради шармот и манипулативната склоност навикнати се сами да бидат заводници… Сепак, имате големи шанси доколку вашиот „плен“  е чувствителен на добра капка. Со  некоја чашка повеќе, нивните бариери попуштаа и можеби, само можеби имате можност да се претставите во најдобро светло. Секако, ќе морате постојано да внимавате што ќе кажете, бидејќи доколку случајно треснете некоја глупост, ќе ве шутне како  згужвана лименка.

 
Стрелец
По природа заигран и  детинест, Стрелецот секогаш останува млад во срцето и отворен за експерименти во креветот. Поради таквата природа, често се неверојатно страствени кон една личност, но набрзо  добиваат потреба за нови авантури. За оние кои скаат кратка и  забавна авантура, Стрелците се одличен избор, а оние кои сакаат врска можат да ги сметаат како  по малку злобни.
Како  да ги заведете?
Тие сакаат допири  по  половината, бедрата и  бутините. Својата веселина и смисла за хумор веднаш ја забележуваат и кај другите. Доколку сакате да уловите еден стрелец, предлагаме да нападнете одеднаш. Нема Стрелец која ќе се брани доколку се обидете да го бакнете!

Риби
Овој хороскопски знак ќе ви пружи многу задоволство во физичка смисла. Рибите сакаат да им удоволуваат и најсреќни се кога сите околу нив се среќни. Кога ќе ја запознаат љубовта на својот живот, нема проблем кој нема да скаат да го решат со секс за смирување.
Како  да ги заведете? Тие скаат поагресивен пристап и не сакаат да учествуваат во  заводнички игри, па така бидете одважни кога им пристапувате.Рак
Као  најемотивен и најчувствителен знак во зодијакот, на Ракот му е потребен нежен допир и  длабока емоциона

loading...
Loading...