Тинејџер ја силувал својата малолетната братучетка

Осумнаесет годишниот битолчанец И.Н. е осомничен дека во два наврати ја силувал својата 14 годишна прва братучетка.Случајот во полиција вчера го пријавиле девојчето и нејзиниот татко. Силувачот извесен период живеел во Ресен заедно со нив и во два наврати извршил полови дејствија над неа.
-Првото дејствието се случило пред Нова Година и по нејзино кажување, била уплашена и не кажала ништо на нејзините родители. Пред една недела отишла во Битола кај нејзината тетка каде што дошол и нејзиниот братучед и се случило второто дејствие. За тоа дознала тетка ѝ и веднаш му кажала на нејзиниот татко, информираат од полицијата.
Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.Случајот во полиција вчера го пријавиле девојчето и нејзиниот татко. Силувачот извесен период живеел во Ресен заедно со нив и во два навр

Пронајдете не на следниве мрежи: