Тинејџерка загина во тешка сообраќајна несреќа

Тешка сообраќајна несреќа одзема живот на седумнаесетгодипна девојка. Сообраќајката се случила на локалниот пат Каменица – Столови во Краљево. Девојка на возраст од 17 години загина на лице место, а најмалку четири млади момчиња се полесно повредени. 
Несреќата се случила синоќа по 21 часот, кога патничко возило марка пасат, со краљевски таблици слетало од коловозот во провалија длабока околу 70 метри.
Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот. Сообраќајката се случила на локалниот пат Каменица – Столови во Краљево. Девојка на возраст од 17 години загина на лице место, а најмалку четири мл

Пронајдете не на следниве мрежи: