Тој изгубил 36 килограми со пиење на ОВОЈ неверојатен пијалак

Оваа диета ја излислила фармацевтката Сумико и нејзиниот сопруг Хитоши кој изгубил 36 килограми. Најважно нешто што треба да направите е наутро да јадете банана, и исто така да пиете млака вода со лимон.Млака вода со лимон треба да пиете неколку пати во текот на денот. Ќе се изненадите од неверојатните резултати во рок од две недели.
За појадок можете да јадете повеќе од една свежа банана, но не се прејадувајте. Во случај да не можете да јадете банани, од било која причина, одберете некое друго овошје.
Доколку се уште се гладни, почекајте 15-20 минути за гладот да ви помине. Доколку се уште чувствувате глад, јадете нешто што ви се допаѓа, но јадете само мала количина од тоа.
Зошто СЕКОЕ УТРО треба да пиете вода со лимон?
Вашиот ручек и вечера треба да бидат редовни. Препорачливо е да не се јаде после 18 часот. Не постојат строго одредени правила за ручек и вечера. Оваа диета дури и нема забранети состојки, но со сигурност треба да избегнете пржена храна и прејадување.
Единствен пијалак кој ви е дозволен да го пиете во текот на денот е млака вода (во мали количини). По 15 часот можете да јадете некаков десерт како чоколадо или бисквити, иако е препорачливо овие закуски да ги замените со овошни плодови.

 
Пример за мени:
Појадок:
Банани, омлет, грејпфрут, чаша зелен чај
Ручек:
2 варени јајца, голема мешана салата со моркови, брокула, кромид, домати и марула.
Закуска:
Нискомастен јогурт, и неколку ореви
Вечера:
Пилешки гради, варени моркови и компириМлака вода со лимон треба да пиете неколку пати во текот на денот. Ќе се изненадите од неверојатните резултати во рок од две недели.
За пој

Пронајдете не на следниве мрежи: