Топ 10 моменти од Европското во Литванија: Илиевски на второто место!!!

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски се најде на второто место за ТОП 10 моменти на претходното Европско Првенство во кошарка кое се одржа во Литванија.Листата ја направи една од најдобрите француски телевизии, „Канал Плус“, а второто место според анализите на оваа телевизија му припаѓа токму на нашиот репрезентативец Владо Илиевски и неговата популарна тројка против Литванците каде го заверивме полуфиналето.
Извор: derbi.mkЛистата ја направи една од најдобрите француски телевизии, „Канал Плус“, а второто место според анализите

Пронајдете не на следниве мрежи: