Топ напитоци кои го забрзуваат метаболизмот!

Денес ви предложуваме топ 5 напитоци со цимет, кои ќе го забрзаат вашиот метаболизам.Меден напиток
Ставете половина лажица цимет во шолја зовриена вода, поклопете и оставете да отстои половина час. Додадете 1 лажица мед и мешајте. Пијте го ова два пати дневно, наутро на празен желудник и навечер пред спиење.
Кефир со ѓумбир
Земете чаша безмасен јогурт и додадете половина лажица цимет. Додадете во јогуртот прстофат црвена пиперка и малку рендан ѓумбир. Сите состојки измешајте ги.
Чај со цимет и ѓумбир
Ви треба обичен црн чај. Додадете половина лажица цимет во него, 30г рендан ѓумбир и ванила.

 
Милкшејк
Измиксајте во блендер 5-6 бобинки со една лажица цимет и 200мл млеко.
Кафе со млеко и цимет
Помешајте 100мл млеко со една лажица цимет и лажица какао и додадете 1 лажица цимет.Меден напиток
Ставете половина лажица цимет во шолја зовриена вода, поклопете и оставете да отстои половина час. Додадете

Пронајдете не на следниве мрежи: