Топло и сончево време

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината.Во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.Во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Пронајдете не на следниве мрежи: