Трагдија: Трудница и уште шест лица го изгубиле животот откако автомобил излетал од стаза за вереме на рели

Loading...

Шест лица загинале, вклучувајќи и една трудница, а 20 се повредени кога тркачки автомобил излетал од писта и налетал на гледачи на рели на северот на Шпанија, соопштила полицијата.Несреќата се случила во сабота во градот Карал за време на Коруња релито, јавува AFP.
Помеѓу жртвите биле  жени, од кои една била бремена и двајца мажи.
„Еден од возачите влетал пребрзо во кривина и се залетал во 20-ина гледачи“, изјавил потпаролот на полицијата.
Полицијата покренала истрага за случајот, додал потпаролот.Несреќата се случила во сабота во градот Карал за време на Коруња релито, јавува AFP.
Помеѓу жртвите биле  жени, од кои една била брем

loading...
Loading...