ТРАГЕДИЈА: Џип прегази жена на тротоар!

Жена на околу 45-годишна возраст утринава трагично го загуби животот на новиот новосадски пат, кога на неа налетал џип додека тргнала да помине на пешачки премин.Возачот на џипот од непознати причини излетал од патот, удрил во бандера која ја скршил, по што ја удрил и жената која била на тротоарот. Жената починала на лице место, а возачот на џипот поминал со полесни повреди на главата.
Тој во придружба на полиција е префрлен на Ургентен центар во Нови Сад, каде му била укажана лекарска помош, а ќе му биде направен и алкотест, бидејќи полицијата се сомнева дека возел со преголема брзина под дејство на алкохол.Возачот на џипот од непознати причини излетал од патот, удрил во бандера која ја скршил, по што ја удрил и жената која била на тротоарот. Жената по

Пронајдете не на следниве мрежи: