Трагедија: Маж сечејќи дрва ја усмрти сопругата

Loading...

Трагедија вчера околу 10 часот се случи во атарот на кичевското село Драгов дол на местото викано Убрега.Имено, додека М.И. (71) од Скопје сечел дрва, едно од дрвата паднало врз неговата сопруга В.К. (70).
Жената се здобила со тешки повреди, контузија на черепот и крварење и починала на лице место.
Полициски екипи извршиле увид на местото во присуство на јавен обвинител по чија наредба телото е предадено на обдукција.
 Имено, додека М.И. (71) од Скопје сечел дрва, едно од дрвата паднало врз неговата сопруга В.К. (70).
Жената се здобила со тешк

loading...