ТРАГЕДИЈА: Пет 18 годишни момчиња утрово загинаа во тешка сообраќајна несреќа

Пет момчиња од околу 18 години загинаа во сообраќајна несреќа, која се случила утрово околу 03:25 часот кај новиот мост во Батајница.Пет момчиња од 18 години загинале утрово во сообраќајна несреќа која се случила во Батајница, на автопатот кон Новиот град, опишано е во диспечерската служба на Брзата помош.
Како што пренесува RTS, несреќата се случила кога автомобилот удрил во ѕидот на мостот кој е во изградба. Возилото ги заобиколило бариерите  кои го спречуваат влезот на делницта на патот во изградба, и продолжило да вози со голема брзина. Возачот во еден момент видел дека патот се завршува и почнал да кочи, за што сведочат трагите од кочење дури на околу 80 метри , но тогаш слетал од коловозот и се превртел.

Телата на настраданите се однесени на Институт за судска медицина поради обдукција и утврдување на идентитетот. 
Во текот на ноќта во Белград се случиле уште две полесни сообраќајни несреќи.
Брзата помош во Белград во текот на ноќта извршила 94 интервенции од кои 22 на јавни места. Пет момчиња од 18 години загинале утрово во сообраќајна несреќа која се случила во Батајница, на автопатот кон Новиот град, опишано е во диспечерск

Пронајдете не на следниве мрежи: