ТРАГЕДИЈА: Пожар во Париз ги принуди луѓето да скокаат преку прозорец. Меѓу загинатите има две деца!

Loading...

Пожар изби во приземјето на една станбена зграда и се прошири преку скалите. Над сто пожарникари интервенираа во справувањето со огнената стихија.Во пожарот кој изби во една стамбена зграда во Париз загинаа осум лица, меѓу кои и две деца. Пожарот се случил рано изутрина во еден кварт кој се наоѓа во северниот дел од Париз.
Пожарот со непознато потекло избил во 18-от паришки округ, соопшти полицијата. Меѓу осуммината мртви, две лица го загубија животот откако скокнале низ прозор, истакна полицијата.
Две деца се наоѓаат меѓу жртвите.
Францускиот министер за внатрешни работи, Бернард Казенев, се појавил на местото на трагичниот настан и дал кратка изјава за новинарите дека е прерано да се утврди причината за трагедијата.

#Paris apartment fire: At least 8 dead incl 2 children https://t.co/wzh5S3KI9T (pic via @NormanGrandj1) pic.twitter.com/W74QBdGYlW
— RT (@RT_com) September 2, 2015

New layer…Во пожарот кој изби во една стамбена зграда во Париз загинаа осум лица, меѓу кои и две деца. Пожарот се случил рано изутрина во еден кварт кој се н

loading...
Loading...