ТРАГЕДИЈА ПРЕД БОЖИЌ: Тинејџер загина во сообраќајна несреќа!

Уште една трагедиија ја потресе Србија. Во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случила во Крагуевац, загина 16-годишниот П.Ш, додека пак двајца негови другари на возраст од 17 години се здобиле со лесни телесни повреди. Несреќата се случила кога еден оддругарите  поради неприлагодена брзина изгубил контрола со автомобилот марка „Цитроен“, излетал од коловозната лента и удрило во оградата па подоцна во бетонски ѕид. Момчето П.Ш кое се претпоставува дека седело на задното седиште им подлегнало на повредите во ургентниот центар. 
Очевидците рекле дека ваква сообраќајна несреќа досега не виделе и дека пожарникарите долго време ги ваделе повредените од автомобилот.Несреќата се случила кога еден оддругарите  поради неприлагодена брзина изгубил контрола со автомобилот марка „Цитроен“, излетал о

Пронајдете не на следниве мрежи: