Трагедија: Се сруши авион во Германија

Германското обвинителство соопштило дека два државјани на Австрија и еден од Германија загинале во несреќата на малиот авион кој падна во југозападна Германија.Авионот се срушил доцна синоќа во близина на градот Равензбург.
Авионот полетал од Франкфурт кон Фридрихшафен, околу 20 километри од местото на несреќата.
Надлежните органи ги утврдуваат причините за несреќата.
 Авионот се срушил доцна синоќа во близина на градот Равензбург.
Авионот полетал од Франкфурт кон Фридрихшафен, околу 20 километри од местот

Пронајдете не на следниве мрежи: