Трагедија: Три лица загинаа едно е повредено!

Трагедија на патот Пореч – Каштелир. Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во 17:00 часот загинаа три лица, а едно дете е повредено. За  тројца патници немало спас бидејќи починале на лице место, а лекарите успеале да го извлечат 5-годишното дете кое ја преживеало несреќата и пренесено е во Општата болница, и е надвор од животна опасност. Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во 17:00 часот загинаа три лица, а едно дете е повредено. За  тројца патници немало спас би

Пронајдете не на следниве мрежи: