Трагедија: Убиен Србин затоа што сакал да се ожени со Хрватка

Љубовна трагедија…Во Германија се случила љубовна трагедија  во која 23-годишниот Србин Мирко Миленковиќ е убиен бидејќи сакал да се ожени со Хрватка.
Убиството го извршил братот на неговата свршеница 19-годишната Даниеле, Доминик С по потекло од Хрватска, пишува Ало.рс.

 
Убиенот Мирко минатиот викенд во Франкфурт со својот живот ја платил љубовта кон Даниеле С, млада хрватска со која планирал да се ожени, пренесуваат германските медиуми.
Без никаков повод, освен национална омраза, Мирко бил избоден до смрт пред куќата на неговата девојка од страна на нејзиниот малолетен брат.
Веднаш по злосторството убиецот е приведен и сместен во затвор за малолетници.Во Германија се случила љубовна трагедија  во која 23-годишниот Србин Мирко Миленковиќ е убиен бидејќи сакал да се ожени со Хрватка.
У

Пронајдете не на следниве мрежи: