ТРАГЕДИЈА: Возило влета во угостителски објект. Повредени се четири лица!

Четири лица се повредени откако возач на „пежо 206“ влетал во угостителски објект во улицата Мириевски венац во Белград, наведе српското МВР.Тројца мажи од 26, 35 и 37 години се здобија со полесни повреди, а за четвртото лице, чија повреда е со потешка природа и за кого е побарана реанимација, сѐ уште нема никаква информација.
Две лекарски екипи излегоа на терен, а инцидентот се случи синоќа околу дваесет часот.
Полициските екипи ги утврдуваат релевантните податоци во врска со инцидентот.Тројца мажи од 26, 35 и 37 години се здобија со полесни повреди, а за четвртото лице, чија повреда е со потешка природа и за кого е побарана реаним

Пронајдете не на следниве мрежи: