ТРАГИЧНА СМРТ на 18-месечно бебе: Мајката го успала детето, па отишла да ги види пријателите…

18-месечно бебе смртно настрадало откако ја напуштило куќата за да ја пронајде мајка си, а надвор температурата била – 10 степени. Трагедијата се случила во малото руско село Сосновка.Marina Yefimova (29)го успивала синот, а потоа излегла од куќата за да се види со пријателите. Детето се разбудило, а кога сфатило дека мајка му ја нема, излегло на задната врата која не била заклучена.
Иако надвор било многу ладно, малото момче излегло да ја побара мајка си. Неговото тело го пронашла мајката Марина кога се вратила од селото.
– Кога го донесе во болница беше хистерична. Направивме се, но со оваа температура детето немаше шанси. За жал ништо не можевме да направиме – рече претставникот на болницата во близина.

 
Мајката сега се соочува со обвинение за немарност.
– Кога прв пат ја испитувале, рекла дека отишла по дрва. Но, набрзо призна дека го оставила детето дома за на мир да може да ги види пријателите – велат од полицијата.
– Не можам да верувам дека тоа се случи. Таа е добра мајка и сопруга. Целата ситуација е несфатлива – изјавил очајниот татко кој за време на трагедијата бил на пат од работа. 
Родила бебе и била пресреќна, но кога го погледнала подобро…Повеќе ТУКАMarina Yefimova (29)го успивала синот, а потоа излегла од куќата за да се види со пријателите. Детето се разбудило, а кога сфатило дека мајка му ја

Пронајдете не на следниве мрежи: