Трансфер-бомба: Кавани во ПСЖ за 63 милиони евра

Ширум фудбалскиот свет силно одекна новата трансфер бомба откако беше пренесено дека напаѓачот на Наполи, Едисон Кавани ќе премине во француски ПСЖ.
Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, се сретнал со претставниците на италијанскиот калчолигаш Наполи, па се чини дека постои договор меѓу двата клуба за трансферот на Едисон Кавани.
Средбата е мошне јасна, ПСЖ очигледно е подготвен да издвои 63 милиони евра за ангажман на Едисон Кавани, толку изнесува клаузулата во договорот на уругваецот со италијанскиот тим.Ширум фудбалскиот свет силно одекна новата трансфер бомба откако беше пренесено дека напаѓачот на Наполи, Едисон Каван

Пронајдете не на следниве мрежи: