Трета победа последователна за Маркез

Шпанскиот дебитант ја освои четвртата победа во сезоната, трета последователна.Марк Маркез славеше на Големата Награда на Индијанаполис со одлично возење.
Шпанецот во МОТО ГП ја забележа четвртата победа во сезоната, додека пак последнава му е трета последователна, а тоа е одличен скор на шпанскиот дебитант.
Маркез моментално се наоѓа на првото место со освоени 188 бодови пред Дани Педроса кој има 167 бодови а исто така и се обидува да ја одбрани титулата освоена минатата сезона.
На трката во Индијанаполис, веднаш зад Маркез завршија Педроса на втората позиција, додека пак третото место го освои Лоренцо.Марк Маркез славеше на Големата Награда на Индијанаполис со одлично возење.
Шпане

Пронајдете не на следниве мрежи: