Три дечиња ГО ОСВОИЈА регионот: Откријте зошто продаваат овошје на пеколни температури!

Деновиве на социјалните мрежи кружи оваа фотографија на која се наоѓаат три дечиња кои продаваат овошје за хумана цел.Овие три дечиња предизвикаа воодушевување во цел регион.
Иако се многу мали, сепак нивните срца се многу големи, па решија да застанат на пазар и да продаваат овошје на високите температури, за да купат храна за напуштените кученца.
Оваа фотка која доаѓа од Србија покрена лавина позитивни коментари.
Секоја чест за хуманиот гест!

Фото: Телеграф.рсОвие три дечиња предизвикаа воодушевување во цел регион.
Иако се многу мали, сепак нивните срца се многу големи, па решија да застанат на п

Пронајдете не на следниве мрежи: