Три лица уапсени поради киднапирање на турските пилоти во Либан

Loading...

Tројца лица се уапсени од либанските власти под сомнение дека учествувале во киднапирањето на двајца турски пилоти, пренесе АФП.Осомничените, чиј идентитет не се открива, биле подложени на првични испрашувањата и нивниот случај бил насочен кон јавниот обвинител.
 
Против нив се покренати обвиненија. Тие биле сослушани од обвинител, кој издал декрет за нивно притворување.
 
На деветти август вооружени лица нападнаа автобус во кој патуваа членовите на екипажот на Туркиш ерлајнс од меѓународниот аеродром во Бејрут до хотел во градот и киднапираа двајца пилоти.
 
НетпресОсомничените, чиј идентитет не се открива, биле подложени на првични испрашувањата и нивниот случај бил насочен кон

loading...
Loading...