Три лица во безсознание во пожарот во Струга!

Loading...

Три лица изгубиле свест за време на пожарот кој денеска избувна во центарот на Струга.Причините за пожарот се уште не се познати, а истиот ги зафатил околните куќи.
Пожарникарите речиси два часа се бореле со огнот кој почнал да се шири од една стара куќа, а набргу се проширил на околните куќи, кои во овој дел од градот се од збиен тип.
Од СВР Охрид информираат дека пожарот избувнал во 13:30 во куќа стара 50 години.
ФОТО: Струга ЛајмПричините за пожарот се уште не се познати, а истиот ги зафатил околните куќи.
Пожарникарите речиси два часа се бореле со огнот кој почнал

loading...