Три месеци од убиството на Јелена Марјановиќ: Рада се доселила во Борча кај Зоран

Рада Матиќ(35), негователката од Виена, видена е во  Борча во близина на куќата на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33).Рада Матиќ за новинарите на српски „Ало“ потврдила дека изнајмила куќа во оваа населба.
„Точно  е дека најдов стан во Борча, и  тоа токму куќа  во  близина на Марјановиќ, за да бидам конкуренција на неговата мајка Зорица. Јас решив да ѝ ги  превземам клиентите додека таа чека Света Петка да ѝ дозволи да работи“, со блага доза на иронија рекла Рада.

Дека не се откажува така лесно од Зоран Марјановиќ (33) покажува и  стајлингот на Рада, бидејќи се стокмила за новото  соседство. Рада била облечена исто како и на првата фотографија која  му  ја пратила на Зоран Марјановиќ. На себе имала цро мини здолниште, штикли, бела блуза со кратки ракави, каде ѝ се гледа тетоважата од непознат  маж со шешир на десната рака.
„Зоран обожаваше да ги  гледа моите тетоважи и ми  даваше совети  малку  да ослабам, па го послушав. Му пратив фотографија  со  делфин на градите, а ми рече дека тоа сташно го  возбудува“, додала новата соседка на Марјановиќ.
Се уште нема информации што  мислат Зоран Марјановиќ и неговото  семејство за доаѓањето на Рада.Рада Матиќ за новинарите на српски „Ало“ потврдила дека изнајмила куќа во оваа населба.
„Точно  е дека најдов стан в

Пронајдете не на следниве мрежи: