Тринаесет годишно девојче се обесило поради Фејсбук!

Адити Гупта (13) била толку вознемирена од критиките на својата мајка дека поминува голем дел од времето четувајќи со пријателите, што извршила самоубиство во својата спална соба, пренесува Дејли Мејл.Госпоѓа Гупта (36) пред да замине на работа, на својата ќерка и рекла: „Сакам да го избришеш својот профил на Фејсбук додека не сум дома“.
Кога се вратила дома, ја пронашла својата ќерка обесена во нејзината спална соба.
Мајката додаде дека била бесна што нејзината ќерка поминува многу време на социјалните мрежи и дека  и посочила дека е премногу млада за да биде на Фејбук и залудно да си го троши своето време.
Овој случај покрена дебата во Индија, која ја засегна темата за прекумерно користење на Фејсбук, одговорноста на родителите и загубата на децата поради контакитет во виртуелниот простор.Госпоѓа Гупта (36) пред да замине на работа, на својата ќерка и рекла: „Сакам да го избришеш својот профил на Фејсбук додека не сум дома&ldqu

Пронајдете не на следниве мрежи: