Трогателна фотографија од убиениот рапер, која ја потресе цела Грција

Силни реакции во Грција и во пошироката јавност предизвика фотографијата на која се гледа Павлос Фисас, раперот кој беше убиен од неонацист како умира на рацете на својата девојка.-Тоа беше неонацистот Рупакиас, кој што го прободе. Потоа ја видов неговата девојка која се бореше со рацете да ги затвори неговите рани, од крвта која течеше, раскажува очевидец, кој за весникот Прото Тема го опишува шокантниот момент.-Тоа беше неонацистот Рупакиас, кој што го прободе. Потоа ја видов неговата девојка која се бореше со рацете да ги затвори неговите рани, од крвта

Пронајдете не на следниве мрежи: