Тројца загинати во пукање во Англија

Британски Би-Би-Си објави дека дошло до пукање во Англија, при што загинале три лица.Пукањето се случило во близина на базенот во Линколншир.
Меѓу загинатите е и напаѓачот.
Повеќе детали се очекуваат во текот на денов.Пукањето се случило во близина на базенот во Линколншир.

Пронајдете не на следниве мрежи: