Турново на мегдан со Хајдук

Екипата на Турново е единствената македонска екипа која остана во европските натпреварувања, па така оваа екипа е во второто квалификациско коло за Лига Европа да го обели образот на македонските екипи кои доживеаја вистинско фијаско во Европа.
Турново нема што да загуби, мора да фрли се на една карта, нема што да тактизира, па тренерот на овој тим, Али Ѓунеш се чини дека подготвува изненадување за натпреварот на Пољуд.
Натпреварот меѓу екипите на Хајдук и Турново започнува во 20,30 часот, потсетување дека директен пренос од овој меч ќе врши ТВ Алфа.
Тренерот на Турново, Али Ѓунеш, ќе нема можност на овој натпревар да смета на Александар Тенекеџиев и Александар Вареолоски, кои поради жолти картони ќе отсуствуваат од овој натпревар. Се очекува нивното место да го завземат бугарскиот интернационалец Ратко Мухтачиски и Сашко Пандев.Екипата на Турново е единствената македонска екипа која остана во европските натпреварувања, па така оваа екипа е во в

Пронајдете не на следниве мрежи: