ТВ Алфа ќе врши пренос од дуелот Хајдук-Турново

ТВ Алфа ја информираше јавноста дека ќе врши директен пренос од дуелот меѓу екипите на Хајдук и Турново во рамките од Лига Европа.
Натпреварот меѓу хрватски Хајдук и нашиот претставник, екипата на Хоризонт Турново ќе се игра утре со почеток од 20,30 часот.
Судиската четворка ќе биде од Холандија предводена од Лисвелд. Натпреварот се игра на популарниот „Пољуд“ во Сплит, поради казна, Хајдук ќе игра без публика на овој меч.
Фото: Хоризонт Турново (официјална фан страна на Фејсбук)ТВ Алфа ја информираше јавноста дека ќе врши директен пренос од дуелот меѓу екипите на Хајдук и Турново во рамките од

Пронајдете не на следниве мрежи: